Facebook

Twitter

YouTube

ul.Składowa 5, 64-800 Chodzież
Polish English French German Russian

Dzień Chłopca połączony z działaniami prozdrowotnymi. Relacja z akcji zorganizowanej w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Szamocinie

„DBAMY O ZDROWIE” ZABAWY PROFILAKTYCZNE Z OKAZJI DNIA CHŁOPCA W SZAMOCINIE

        

Każda okazja jest dobra, aby zachęcić młodzież do aktywności fizycznej. Tak właśnie było 28 września 2017 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Szamocinie. W związku ze zbliżającym się dniem chłopca odbyły się zabawy profilaktyczne pn.: „Dbamy o zdrowie”. Młodzież została podzielona na trzy grupy, konkurowała ze sobą i zdobywała punkty. Na początku każda    z drużyn miała za zadanie ułożyć  z rozsypanki hasła  zachęcające do zdrowego stylu życia. ”Nie pij, nie pal – to nie zdrowo, pić i palić nałogowo”, „Gdy będziesz pił alkohol, jak ryba wodę, to powoli stracisz życie, a szybko urodę”. Pani Ptakowska przypomniała zasady zdrowego stylu życia, podstawą jest zrównoważona dieta bogata w warzywa, owoce oraz pełnowartościowe produkty zbożowe. Nie można zapomnieć o odpowiedniej ilości snu, aktywności fizycznej, oraz życiu bez nałogów. W czwartkowe przedpołudnie młodzieży nie brakowało ruchu, uwolniły się endorfiny. Dużo emocji przyniosła zabawa na czas z przenoszeniem piasku za pomocą dziecięcych szufelek oraz przeciąganie węża strażackiego. Chłopcy sprawdzili swoją zręczność w rzucie plastikowymi jajkami do celu. Były zadania siłowe takie jak przetaczanie opony, oraz skoki w workach gdzie pożądana jest duża  sprawność. Organizatorami imprezy promującej zdrowy styl życia była pedagog p. Natalia Ptakowska, pedagog szkolna p. Weronika Winiecka oraz kierownik internatu p. Radosław Makarewicz. Podczas konkurencji stosowane były zasady „fair play”, zaś same zabawy miały pomóc w adaptacji nowych uczestników. Podczas imprezy odbył się także pokaz, który miał przestrzec uczestników przed spożywaniem alkoholu. Doświadczenie miało zobrazować uczniom, że zmiany, które zachodzą w białku mózgu człowieka pod wpływem alkoholu i substancji psychotropowych są nieodwracalne. Na koniec spotkania chłopcy otrzymali od koleżanek słodką niespodziankę i życzenia Były pamiątkowe fotografie, oraz wesołe tańce w rytm znanych utworów. Młodzież bardzo lubi rywalizować i już nie może doczekać się kolejnych konkursów.

Kilka ze zdjęć poniżej.

zd1

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie, pedagog szkolna p. Weronika Winiecka

zd2

Uczestnik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie podczas wykonywania zadania 

zd3

 Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Szamocinie, kadra pedagogiczna.

Mapa strony

logo PIS 100lecie 1

Mapa zagrożeń