Facebook

Twitter

YouTube

ul.Składowa 5, 64-800 Chodzież
Polish English French German Russian

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

 

8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej też okazji na profilu Głównego Inspektoratu Sanitarnego zostały opublikowane następujące informacje: ,, Z badań wynika że dzieci gotujące obiad z rodzicami zjadły o 76% więcej sałatki i o 27% więcej kurczaka w porównaniu do dzieci, które nie uczestniczyły w przygotowaniu posiłku - wspólne gotowanie wpływa na preferencje żywieniowe dzieci.

 

https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fbd/1/16/1f34f.pngAż 31,2 % ośmiolatków w Polsce ma nadmierną masę ciała i otyłość może towarzyszyć im przez resztę życia (według danych Instytut Matki i Dziecka). 
https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f3c/1/16/1f34e.pngJeśli uczy się od najmłodszych lat dzieci czerpania radości z gotowania, zdrowego jedzenia i aktywności to prawdopodobnie umiejętności te zagoszczą w ich dorosłym życiu. 
https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fbd/1/16/1f34f.png Zaszczep w dziecku zdrowe nawyki i zgłoś swoją szkołę do programu Trzymaj Formę! Realizowany jest on metodą projektu, która rozwija kreatywność, sprzyja integracji i sprawia, że uczniowie identyfikują się z zadaniem.’’
Więcej na: http://www.trzymajforme.pl/start-16

 

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższą infografiką

 

art zdroweOdz

Mapa strony

logo PIS 100lecie 1

Mapa zagrożeń