Facebook

Twitter

YouTube

ul.Składowa 5, 64-800 Chodzież
Polish English French German Russian

Kolejny festyn prozdrowotny w ramach Projektu PLO432 ,,Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy” za nami!

Kolejny festyn prozdrowotny w ramach Projektu PLO432 ,,Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy” za nami!

Dnia 12 grudnia 2017r. w Przedszkolu Samorządowym im. Koziołka Matołka w Wyszynach zorganizowano imprezę w środowisku lokalnym, festyn prozdrowotny dla dzieci. W inicjatywnie uczestniczyły 25 dzieci w wieku 5 lat.

Festyn zorganizował i prowadził nauczyciel przedszkolny według przygotowanych przez siebie scenariuszy. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły zadaniach i konkurencjach i popisały się dobrą wiedzą o tym, jak dbać o zdrowie. Przede wszystkim była to dla wszystkich wesoła zabawa.

W celu urozmaicenia zajęć wszystkie sprawności przeplatane były piosenkami oraz tańcem małych uczestników imprezy. Na zakończenie spotkania dzieci przygotowały wspólnie zdrowy poczęstunek. Uczestnicy festynu podzieleni na grupy własnoręcznie przygotowywali: koktajl bananowy, szaszłyki owocowe, zdrowe kolorowe kanapki, a także surówkę owocowo-warzywną.  Ponadto dzieci uczestniczące w festynie otrzymały owocowe upominki, na znak promocji zdrowego odżywiania.

Na zakończenie imprezy głos zabrał przedstawiciel PSSE w Chodzieży. Przeprowadził krótką pogadankę na temat zdrowego odżywiania, przypomniał produkty, których spożywanie sprzyja naszemu zdrowiu, a także takie, które szkodliwie na nas wpływają. Podsumowując podziękował wszystkim uczestnikom imprezy za świetną zabawę, wyrażając tym samym szczere nadzieje, że informacje, które zostały przedstawione podczas spotkania zostaną w pamięci dzieci na długo.

Osobne podziękowania skierowane zostały do Dyrekcji przedszkola, ale także wychowawcy grupy-Pani Wioletty Szejn. Tak interesujące i atrakcyjne zajęcia z pewnością nie odbyłyby się bez oddania i poświęcenia na rzecz promocji zdrowia.

W ramach nagrody wszystkie dzieci otrzymały koszulki z logo Projektu, kolorowanki, zawieszki oraz kolorowe zakładki do książek.

Dodatkowo na ręce dyrektora placówki, przedstawiciel PSSE w Chodzieży wręczył dyplom za udział w festynie.

Poniżej trzy zdjęcia wykonane podczas imprezy.

 1

2

3

 

Dziękujemy serdecznie dyrekcji ww. placówki i gronu pedagogicznemu za miłą współpracę i duże zaangażowanie w przygotowaniu i przeprowadzeniu działań prozdrowotnych!

Opracowała: mgr Karolina Pieniążek

 

Mapa strony

logo PIS 100lecie 1

Mapa zagrożeń