Facebook

Twitter

YouTube

ul.Składowa 5, 64-800 Chodzież
Polish English French German Russian

Badania Mammograficzne

Zapraszamy Panie na  badania mammograficzne 

terminarz badań w drugim półroczu 2017 roku

 

Państwowy  Powiatowy  Inspektor  Sanitarny  w Chodzieży oraz Burmistrz Miasta   Chodzieży    zapraszają    panie     od   50   do 69 roku życia na nieodpłatne, profilaktyczne  badania  mammograficzne,  które  wykonywane  będą  w mammobusie zlokalizowanym  w Chodzieży, przy pływalni Delfin, ul. Staszica 12. Badania przeprowadzi Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów „OPEN” w Poznaniu, na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ośrodek „OPEN” będzie także wysyłać  imienne zaproszenia na  badania mammograficzne do pań podlegających badaniu w bieżącym roku. 

Badania będą wykonane w dniach:

- 1 sierpnia

- 15 września

- 18 października

- 3 listopada.

Zaleceniem świadczeniodawcy  jest, aby kobiety miesiączkujące poddały się badaniu w pierwszych 10 dniach cyklu miesiączkowego (w kolejnych dniach cyklu trudno jest dokonać adekwatnej oceny). Badania wykonywane będą  u kobiet, które wcześniej nie chorowały na raka piersi i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii opłacanej przez NFZ. Podstawą wykonania badania jest okazanie dowodu osobistego oraz dokumentu ubezpieczeniowego. Wynik badania zostanie przesłany pod wskazany adres. Mammobus jest kilmatyzowany i ogrzewany, może więc wykonywać badania bez względu na warunki atmosferyczne.

            Istnieje możliwość odpłatnego wykonania badania (70 zł.) u pań, które nie kwalifikują się do badania nieodpłatnego, ze względu na kryteria wiekowe.

Rejestracja do badań:

Ośrodek „OPEN” w Poznaniu: - bezpłatna infolinia:  800 160 168  lub tel. 61 855 75 28;  61 851 30 77

( od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00- 18.00)

 

Podczas dokonywania  rejestracji panie proszone będą o podanie  numeru PESEL!

Informacje dotyczące badań mammograficznych można uzyskać także w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży, w dni powszednie, nr tel.: 67/ 28 20 272, wew. 13, w godz. 8.00 – 15.00.

Mapa strony

logo PIS 100lecie 1

Mapa zagrożeń